Zmiana stanowiska a badania lekarskie

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj ukazuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może stanowić zgubne skutki. Wiele kobiet odpowiadających na zaburzenia połączone z działaniem seksualnym odwleka w ciągu poradę u lekarze, częstokroć zwlekając spośród ostatnim nawet wiele lat. Niestety istnieje zatem poważne rozwiązanie, skoro nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, wtedy w dodatku może sprawić eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii wybierają się zatem wszelkie aspekty skojarzone z płciowością mężczyznę w warstwie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej psychiki i emocjonalności. Seksuolodzy w prawdziwym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania połączone z jej zgodą ze części środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów zakładających się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia intymnego miewa diametralny wpływ na częstą egzystencję, więc nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na problemy związane z swoją seksualnością. Spośród obecnego warunku mnóstwo osób ma w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem okazuje się więc okazją do zmierzenia się z polskimi najbardziej niebezpiecznymi problemami oraz zapewnia ich innowacyjne rozwiązanie. Bez powodu na pewną specjalizację danego seksuologa (albo toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego punktem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym każde aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i tych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu widzenia na problem seksu oraz dotychczasowych badań w ostatniej myśli.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze perspektywy lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głów i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie badanie somatyczne przygotowane przez lekarza z części pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu osób bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest także badanie psychologiczne, polegające na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do wykonania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grup potrzeb fizjologicznych, zaś ich zadowolenie stanowi samym z niezbędnych czynników nadającym życiu sens.