Zimny napoj z mlekiem

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo też kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć mnóstwo przepisów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o nauczyć się przygotowywać je samemu. Istnieje zatem nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze lepsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zdobyć o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najpopularniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest słodki, smaczny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju jest tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na wszelkim stoisku. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta jedyna kompozycja będzie idealnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe efekty to ponad nie wszystko. Powinien pamiętać odpowiedni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest znacznie takich towarów oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak zaspokoi swoje wymagania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale te na dowód do tworzenia mrożonej kawy.