Wynalezienie pierwszego komputera

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z wzrostem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły rozumieć i pomagać różne dziedziny życia. Twórcy maszyny czekającej nie spodziewali się jak ważną popularnością będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie wszystek liczy w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie że jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z młodych jednoosobowych firm, na wielkich firmach kończąc - wszędzie ważne są kilka czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i porażek nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspierana przez odpowiednie oprogramowanie. W średnich firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o wiele przyjemnie i właściwie jest użyć dedykowanego systemu. Dobrym dowodem jest oprogramowanie symfonia, jakie korzysta w naszej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w współczesnym i księgowość.

Dobrym przykładem zastosowania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola człowieka jest już niska i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba dążyć do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz dużo tworzy się tak zwanych inteligentnych domów, które to posiadają same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może być zła, ale trzeba mieć, iż w wszelkiej chwili można wyciągnąć wtyczkę.