Uziemienie roznicowki

Uziemienia elektrostatyczne są bardzo ważnym szczegółem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów oraz indywidualnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny składa się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszystkiej Europie powraca do ponad 400 wypadków spowodowanych racja tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to całkiem realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest każdy zdrowo myślący pracownik i przedsiębiorca w części.

Tutaj z dopłatą przychodzą nam mechanizmy a style uziemień elektrostatycznych. Ich realizowanie w wartości zdarza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbycie istnieje olbrzymia ilość ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, montowane w samej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy pozwalają ponadto na monitorowanie uziemienia w momencie rzeczywistym. W wymieszaniu z drugimi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania produktu czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką możliwość, zamykając zawór czy wlew, co jest unikalne w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania często zwraca się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach robiących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest ciężki do pełnego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Widać więc wykonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy wtedy nie tylko urządzeń, ale i pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.