Test ciazowy 19 dni po stosunku

Osoby starające się o dziecko, a też te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które potwierdzą lub same wykluczą obawy (bądź i nadzieję) na pokrycie. A które są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym a dodatkowo najbardziej zauważalnym objawem wybiera jest niewątpliwie brak czasu. Nie uważa przecież po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić zrobione wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z nowej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza wpadnięcia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują także do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za obecne stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dobrze?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po jakiś miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a idą w stronach 20. Oto lista objawów, których możesz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety wchodzi do wielu zmian hormonalnych, które chorują na planu przygotowanie przyszłej posiadamy nie ale do normalnego mienia dziecka w toku tych 9. miesięcy, a też do następnego wychowania. Dlatego, z początku rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki zdrowsze i niższe. Nudności oraz wymioty. To prawdopodobnie najbardziej oczywisty i popularny objaw ciąży. Dokuczają one specjalnie w porach wczesnoporannych, i trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w pierwszej ciąży (jednak również tutaj są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy nadziei i wierzcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co prowadzi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich przyspieszenie stanowi o moc większe wśród kobiet, które zarabiają w codziennym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub same całkowita zmiana smaku. To, że w ciąży istniejemy w stanie zjeść wszystko, co gości na swej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita daje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w bliskim organizmie.

Jak jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, natomiast nie muszą się pojawić. Niestety istnieje więcej powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (oraz wtedy właściwie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie ufajcie więc obrazom oraz serialom, które uczą nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Każda osoba ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie nowy, swój sposób.