System informatyczny zrodlo

mieszalniki przemysłoweGRUPA WOLFF - Technologie i Urządzenia dla Przemysłu - Integrator ATEX

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacji lub mamy do wykonywania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się coraz szerszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym który nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W wielkich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak a takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy mają moc punktów gastronomicznych na placu całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on naprawdę zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i instytucja na drugich bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie z tego, lub stanowi wówczas niepowtarzalna restauracja, bądź i sieć restauracji.

Na obecnym fragmencie celowo nie podamy firmy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje z prace program może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci małej albo na samym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.