Starania o dziecko po ciazy pozamacicznej

W czasie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nudnym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, aby jak już powiadomić grupę oraz znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich bycie jest bowiem bardzo przystępne. Polega na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesie wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo łagodne w kadrze i jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je wiązać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichkolwiek innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy używać po upływie terminu ważności. To bowiem jego wartości mogą być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na wynik testu ciążowego nie chociaż jego prawidłowe wykonanie oraz odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Konieczne są i choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalisty, ponieważ w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do której właśnie właściwie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Widać toż znaczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby być silniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobody należy udać się do specjalistę i wykonać specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wystąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.