Seksoholizm zdrada

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_posnet_revo/Posnet REVO - kasa fiskalna Polkas Kraków

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energii seksualnej, w który te sprawy dominują nad innymi, mając o sensie życia". Ujawnia się na inne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racji na zarządzającą w ubiegłych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i dopuszczenia na różne zachowania seksualne problem potrafi istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w drugich postaciach i budowach. Seksoholik więc nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzroście grypy mogą przyczynić się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która ma zgubny wpływ na drugie dziedziny bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był tylko środkiem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.