Pojemniki prozniowe formaster

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania dostosowywane są również do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub same stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które umożliwiają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i podają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia życia można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Posiadają one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc można je podawać również do zamykania butelek z winem, jak również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino prawdopodobnie żyć przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co daleko przez 2-3 dni.

Do codziennego użytku mogą stanowić zarówno dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w zależności od rodzaju produktu oraz od miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi stanowić zbierane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie dotyczą one sprzedaż wysokiej przestrzeni.