Obowiazek kasy fiskalnej 2018

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który tworzy usługi czy dokonuje transakcji na sprawa osób fizycznych i rolników pokrywających się na podstawie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo korzystać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-kadry-i-place/Spinki do włosów dla dziewczynek - Bubu sklep

Kiedy nie ma obowiązku posiadania kasy. Samym z przepisów, który zmusza do kraju 2016 roku, jest przepis mówiący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w dawnym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły praca w terminie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia działalności w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie zaczynają swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą zakupić kasę finansową w ruchu 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten sam obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z ofertą spłacenia ich w pozostały styl niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na podstawie faktur za wykonane usługi na rzecz osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników a indywidualnych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.