Nerwica czy depresja

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami stały się częstym problemem w teraźniejszych czasach. Wynika to ze kolei swego myślenia. Już wszyscy jesteśmy szybko i często brakuje nam momentu na odpoczynek, sen i regenerację. I kiedy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

ObjawyNerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może powstawać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz spośród ostatniego, że ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

FobieZaburzenia nerwicowe zwykle komponują się z różnymi fobiami. Chory boi się takich spraw, więc jego ciało reaguje następnie w "ciekawy" i oryginalny sposób. Prowadzi temu brak motywacji, energie do robienia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

LeczenieNajskuteczniejszą metodą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei różne rzeczy z pełnego życia, podczas których korzystał objawy nerwicy. Dzięki temu obniża się jego strach i zły uczy się z rzeczywistymi sytuacjami. W pewnych przypadkach konieczne istnieje jednocześnie leczenie farmakologiczne. Jednak same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.