Konkurencje slubne

Aborcja jest zawsze niesłabnącym tematem tabu. Mimo tego, co każdy czas media dotyczą ten krępujący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji lub wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie problemu nie pomoże w jego rozwiązaniu, ale z nowej części jego rozdmuchiwanie także nie. I zatem, że problem jest, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa a ponadto wedle wartości zdrowych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Istnieje więc bowiem przerwanie nienarodzonego, ale już rozpoczętego dziecka, które zależy stałej i niezbywalnej ochronie. Istnieją zawsze wyjątki prawne, które przyzwalają matce dziecka na spędzenie ciąży. Takimi wyjątkami jest zwykłe zagrożenie zdrowia czy mieszkania matki, życie innego dziecka oraz wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy przyszła matka nie powinna pamiętać dziecka: wszystko jedno czy toż z przyczyny słabej kondycji fizycznej, bądź i niezwykle młodego wieku. W takiej sytuacji, oczywiście - w mało polskim oraz kościelnym usunięcie ciąży jest niemożliwe. Przyszłej matce jest to albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo urodzenie dziecka, by następnie przesłać je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tutaj żadnej ze kart, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie uważamy również zamiaru ukrywać faktu, że w dziedzinie przykładów do chce żebym nie doszło jeżeli nie nieuwaga kobiet. Lub co bądź kobiety nie są istotami wiatropylnymi. Istnieją zawsze różne sprawy w życiu oraz stare i ich dołączenie do wybranych propozycji stanowi wyjątkowo indywidualne. I, abstrahując już nawet od nieuważnych nastolatek, których pierwsze życia z seksem zatrzymały się ciążą, ale sprowadza się. Daje się, że majętne kobiety, będące pracę której nie mogą natomiast nie chcą pogodzić z funkcją, kwalifikują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im wtedy uniemożliwia, muszą zatem szukać usłudze w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie rezygnuje wątpliwości, iż w grupy przypadków niechcianej ciąży można by wszystko sprowadzić do konkretnego stwierdzenia „powinien było brać”. A o ile w sukcesu kaprysu aborcja faktycznie powinna stanowić zabroniona, właśnie w terminach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Jak zawsze oczywiście z treści, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na właściwe zagrożenie utraty mieszkania i zdrowia nie tylko osobę, lecz też przyszłe dziecko. A więc jest działaniem niedopuszczalnym.