Kasa fiskalna maluch

Kuchnia polska buduje się w grup na daniach mięsnych. Więc z stylu w jaki wykonamy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz posiłek będzie przypadkiem bądź porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed rozpoczęciem. Nie dokładnie wykonywać tego, jeżeli mamy pomysł schować je do lodówki, gdyż w trakcie mycia panujemy na jego powierzchnię niebezpieczne bakterie, jakie potrafią przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Też warto pamiętać o higienie w przypadku wszystkich przedmiotów (noże, deski do cięcia), z jakimi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i sprawianie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temu po dokonaniu będzie ono wyraźne i słabe. Do krojenia mięsa powinniśmy zawsze używać ostrego noża. Dobrym nawykiem stanowi jego każde ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Jest owo istotne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i zapach.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy stworzyć z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu lub innych ziół i przypraw. Żeby marynata świetnie się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony może się wtedy okazać rozdrabniacz do mięsa. Dzięki niemu mięso lepiej wchłonie opracowaną przez nas marynatę i będzie lepsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i dusząc, warto pamiętać, iż na im mniejszym ogniu będziemy zatem sprawiać, tym dobro. Mięso wznosi się w większości z białka i tłuszczu, dlatego zbyt mocna i doskonała temperatura powoduje, że stoi się ono suche i łykowate. Smażąc je na głębszej temperaturze sprawimy, iż będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by ciało było co każdy czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu uchroni ono swoją soczystość i zapach.