Ginekolog fiolkowa krakow

optima kadry i płaceModuł Płace i kadry - Comarch ERP Optima - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Kolposkop jest ważne urządzenie w sztuki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego rodzaju, należy zwrócić opinię na układ czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za niska cena kolposkopu może świadczyć złą jakość wykonania, co otwiera się pejoratywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na dokładną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dziś parametry układu optycznego mają najwyższe uznanie. Warto zająć się miejscem produkcji soczewek z określonego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka trybów przybliżania, a podobnie jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje ponadto szczególnie dużym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a także wyraźny ruch w wszystkiej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to następne istotne właściwości dobrego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest spora moc światła i oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić obsługiwane jednorącz.