Gastronomia zawoja

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania stanowi odpowiedź na pytanie, co toż jest płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we charakterystyczne miejsce zbyt dużego ciśnienia, które powstaje na produkt awarii. Urządzenia mogą być wykorzystywane w przeciwnych systemach. Różnią się między sobą w zależności od typu instalacji i medium. Mogą mieć różne kształty, inne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na etapie realizacji. Potrafią być również przygotowane z drugich materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który stał zorganizowany w produkcie rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być indywidualnie dostosowane do rodzaju instalacji czy dania. Tworzone są razem z wymogami klienta. Znacznie najogromniejszą popularnością napawają się płytki, jakie zajmują fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii zatrzymuje się znacznie mniejsze.

W sprzedaży widoczne są płytki nacinane laserowo, przy zachowaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo modne jest zastosowanie płytek bezpieczeństwa w związaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim programie płytka znaczy dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które ponoszą w efekcie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie płytki i zawory muszą robić restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.