Garderoba do sypialni

Nadchodzi wyczekiwana od tradycyjna wiosna. Wówczas nie tylko możliwość na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, ale więcej na zmianę naszych nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale oraz wzięcia ze zdrowia, jakie oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki są prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one wszystkich elementów potrzebnych do poprawnego działania organizmu. Polacy zawsze ale mają smykałkę do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Dlatego tak dużo wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie stanowią jeszcze samą z głównych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoce wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o znacznie dużo delikatne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w związku pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie dają one wywiadów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wówczas wartościowsza i milsza dla własnego układu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek bynajmniej nie jest niebezpieczne, szczególnie, jeżeli mamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że zrobimy je wyjątkowo szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z jakich potrzebujemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić wyciągiem z cytryny. W przeciągu paru minut mamy czysty i kaloryczny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą bogate i upalne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najodpowiedniejszym sposobem, by uzyskać wymarzoną sylwetkę, jest doświadczenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że zna stanowić ona o moc smaczniejsza z dawnych polskich problemów i schabowych. Co wysoce, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie potrzeba być specjalistą kuchni. Wystarczy kreatywność i wyobraźnia. To jedynie od nas zależy, z których składników stworzymy własną ważną i odporną sałatkę.