Drukarka fiskalna lublin

We całych sklepach, także internetowych, lecz i w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz własnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to obecnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcę też możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony ludzie do rozliczeń z fiskusem, mają być pisane na profesjonalnej rolce w klasy papierowej, lub że winnym być tylko zapisywane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Grupa klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich pracowników do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czy do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w charakterystycznym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi zyskać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu czy usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.