Broniewskiego 5 diagnostyka

Diagnostyka kolposkopowa robi w oparciu o interpretację architektury powierzchni nabłonkowej, jak również obrazu naczyniowego. Praktycznie niedostrzegalne szczegóły obszaru nabłonkowego szyjki macicy, które często stanowią o właściwym rozpoznaniu, są rozmiarów liczonych w ułamkowych częściach milimetra, a format naczyń widocznych w powierzchni nabłonkowej jest rzędu mikronowej wielkości.

W układu spośród tym nawet najdoskonalsza kamera, przesyłająca film w maksymalnie wyostrzonej formie, nie jest nadzieje dostrzec takich detali. Co daleko, różnorodna kolorystyka kolorów czerwonej i jasnej barwy widziana w obrazie naturalnym tego szczególnego środowiska stanowi o odpowiednim rozpoznaniu. Niestety jest wtedy osiągalne przy wykorzystaniu nawet najlepszego przekazu video. Ogromna pokrętność obrazu kolposkopowego oraz specyficzne otoczenie, w jakim zmuszeni jesteśmy widzieć obraz, nie pozwoli na skorzystanie urządzeń, które znakomicie sprawdzają się w własnych rzeczach medycyny. Ze względu na niedostępność operowanie urządzeniami jest ponadto bardzo skomplikowane. W ruchu z tym nawet bardzo doświadczony w obsłudze kolposkopu lekarz, w licznych sukcesach nie jest okazje postawić miarodajnego zrozumienia i potrzebuje korzystać na badaniu oraz osobistych przypuszczeniach.
Kolposkopy optyczne, zaopatrzone również w tunel wizyjny są najodpowiedniejszym wyjściem dla kolposkopisty, ze powodu na plan optyczny mamy nadzieję prowadzenia obserwacji, która gwarantuje dokładną interpretację diagnostyczną obserwowanego obszaru, i na ekranie emitowany obraz oglądać może też pacjentka, bądź uczący się lekarz lub praktykant.
W bieżących czasach sprawny, ale używany już kolposkop spełniający wymagane normy jakości zarówno dla swego gabinetu, kiedy oraz dla publicznego szpitala można pozyskać za chwila tysięcy złotych, a doposażenie go w tunel wizyjny można zrealizować w wszystkim momencie za kwotę oscylującą około pięciu tysięcy złotych. Jeżeli zajdzie konieczność, możliwe jest za niskie pieniądze, odnowienie starych, wyeksploatowanych kolposkopów i po takim zabiegu działają one jako inne. Kolposkop z dużego zdarzenia, można zdobyć za połowę ceny, jaką potrzebowaliby podzielić na zakup dużo mało korzystnego i niedokładnego video kolposkopu.