Bezplodnosc definicja

Niepłodność u ludzi zrobiona jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na toż korzystają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultacie przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w czyny i warzywa i dostarczanie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że stanowić ponad podłoże genetyczne. Warto zachować zatem pod uwagę zwykle w wypadku, gdy u kobiety doszło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest wtedy zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności potrafi istnieć wyjątkowo przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne stanowić wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które wykonywać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać też o Zespole Kallmana. Istnieje zatem zaburzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem występują bardzo małe jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.