Badanie nasienia ars medical pila

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest istotnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które płyną z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno przygotować się badanie?Badanie to powinno się stworzyć w punkcie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć i po różnego sposobu urazach w strefie krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed dołączeniem do poszukiwania muszą zostać wykonane określone standardy. Negatywnie na koniec mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać nabyta w stanie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a jeszcze nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna także zostać podana w uczciwi rodzaj.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich witalność i ruchliwość). Dodatkowo ujawnia się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są również inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn zajmuje się i innego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć również wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje zatem tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono sposób kojarzenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga żyć ich naprawdę znacznie dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też innego sposobie infekcje. W finale ich wykluczenia budowane są badania mikrobiologiczne.